Publisert av Ronnie Aarebrot, 1. april 2010 under Nyheter

Husker du pressekonferansen som egentlig skulle gå av stabelen 12/04/2010 ? Denne er nå kansellert men Adobe lover ny versjon av Photoshop i 2012.

Dette var en aprilsnarr gjennomført av Kreativtstudio.no

Du var ikke alene om å glede deg til den nye versjonen av photoshop. Men, nå ser det ut som at Adobe stenger dørene og avlyser samtlige lanseringer. John Warnock og Charles Geschke beklager, men skylder på finanskriser og dårlige tider på børsen.

Ikke hørt om Adobe?

Adobe Systems er et amerikansk selskap som lager og utvikler programvare til Windows, Linux og Mac OS X. Selskapet ble etablert i 1982 og programporteføljen spenner fra publiseringsprogram for Internett til avansert bildebehandling. Deres produkter framstår som markedsledere, og benyttes av bedrifter innenfor reklame og publisering, som f.eks Illustrator, InDesign, Photoshop og PageMaker, som opprinnelig ble utviklet av Aldus Corporation. I desember 2005 overtok Adobe programvareselskapet Macromedia.

Dette kommer i 2012

  • InDesign CS5
  • Photoshop CS5 Extended
  • Illustrator CS5
  • Flash CS5 Professional
  • Dreamweaver CS5
  • Fireworks CS5
  • Contribute CS5
  • After Effects CS5
  • Adobe Premiere Pro CS5
  • Soundbooth CS5
  • Adobe OnLocation CS5
  • Encore CS5
  • Adobe Bridge CS5
  • Adobe Device Central CS5
  • Version Cue CS5

Dette går vi glipp av i år

Adobe beklager

Adobe beklager sterkt ovenfor alle firma og brukere generelt når det kommer til Adobe sine produkter. Likevel sier Adobe til NY Times at flere funksjoner og mer moro kommer i løpet av de 2 siste årene vi venter.

Kilder: (nytimes, photoshoplabs)

Tiny URL for dette innlegget: http://tinyurl.com/26ffuz4